Samsun'da yaşayan 11 yaşındaki 5. sınıf öğrencisi Yiğit Benzer, geçirdiği kalp krizi sonrasında hayatını kaybetti.

Kahreden haber Samsun'dan geldi. 

Koronavirüsü yendi

Gelen bilgilere göre kentte yaşamını sürdüren Benzer ailesinin 11 yaşındaki çocukları Yiğit Benzer, kısa süre önce koronavirüs hastalığına yakalandı. Durumu gittikçe kötüye giden küçük çocuk hastaneye yatırıldı. Burada tedavisine 10 gün devam edilen 11 yaşındaki Yiğiti, iyileşti ve evine geri döndü.

Gözden kaçırmayın

Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı? Survivor All Star'daki Kadına Şiddet İddiası İçin Emniyet ve RTUK Devreye Giriyor: Hani Kadın Beyanı Esastı?

11 yaşındaki Yiğit, kalp krizi yüzünden hayatını kaybetti

Kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Ancak taburcu olduğu gün evinde rahatsızlanan ve kalp krizi geçiren Benzer, tekrar OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Kalp krizi geçirdiği anlaşılan Yiğit Benzer yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Oğlunun cenazesinde konuşan acılı anne ,, "Oğlum pulmoner akciğer tansiyon (pulmoner hipertansiyon) hastasıydı. Okula devam ederken okuldan korona virüsü kaptı. Önce doğumevi, sonra da tıp fakültesine gittik. OMÜ Tıp Fakültesi'nde yapılan 12 günlük tedavinin ardından taburcu olup, eve geldik. Eve geldiğimizde kendisinden geçti ve kalbi durdu. Hastaneden iyileşti diye taburcu edildi. Ekstra ilaçlar da verilmişti, evde de ilaç verilecekti. Koronadan önce de oğlumun kalbi ile akciğeri arasındaki damarlarda pulmoner hipertansiyon hastalığı vardı" dedi.