Evde bakım parası yatan iller listesi 11 Ocak 2022 günü için yoğun bir şekilde araştırılıyor. Türkiye İstatistik Kurumu tarafından 3 Ocak 2022 günü açıklanan enflasyon rakamları sonrasında evde bakıma muhtaç kişilerin yakınlarına ödenen evde bakım maaşı da zamlandı. Evde bakım parası alan vatandaşlar bu ay ilk kez zamlı maaşlarına kavuşacak. O nedenle de ocak ayı evde bakım maaşı araştırmaları yoğun bir şekilde yapılıyor. Peki 2022 Ocak ayı evde bakım maaşı yattı mı? ocak ayı evde bakım aylığı ne zaman yatacak? işte güncel 11 Ocak 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi…

11 Ocak 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi güncel

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından evde bakıma muhtaç hasta yaşlı ve engelli kişilerin ailelerine ödenen evde bakım maaşı her ay düzenli olarak yatırılıyor. 2022 Ocak ayı evde bakım maaşı yattı mı sorusunun yanıtı da şimdiden araştırılan konular arasında yer alıyor. Ocak ayı evde bakım parası ödemeleri henüz hak sahiplerinin hesabına geçmedi. Çünkü bakanlık tarafından evde bakım aylığı her ayın 15'i ve 31 arasında yatıyor. Yani Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 15 Ocak 2022 gününden itibaren zamlı evde bakım maaş ödemelerinin yapılması bekleniyor.

11-ocak-2022-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-2022-ocak-ayi-evde-bakim-maasi-sorgulama-ekra-2

Evde bakım maaşı e devlet sorgulama ekranı

Evde bakım aylığı alan vatandaşların maaşlarının yatıp yatmadığını sorgulama şansı da bulunuyor. T.C. kimlik numaranız ve şifrenizle e-devlet girişi yaptıktan sonra evde bakım maaşı sorgulama yazarak evde bakım parası sorgulama ekranına ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda maaşını Ziraat Katılım Bankası aracılığı ile alanlarda BAKIYE yazıp 4747'ye mesaj göndererek sorgulama yapabilir.