1000 TL Sosyal Yardım İçin Başvuru Yapılacak Mı? 3. Faz Sosyal Yardımlardan Kimler Yararlanacak?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak olan 1.000 Tl'lik nakit yardım hakkında bugün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın 2. faz ödemelerin başlayacağını müjdelemesinin ardından vatandaşlar bu sosyal yardımlardan kimlerin ve nasıl faydalanabileceğini araştırmaya başladılar. 2. faz sosyal yardım 1000 TL nakit ödeme kkimlere yapılacak? 1000 TL sosyal yardım için başvuru formu doldurulacak mı? Sosyal yardım ödemeleri ne zaman başlayacak?

1000 TL Sosyal Yardım İçin Başvuru Yapılacak Mı? 3. Faz Sosyal Yardımlardan Kimler Yararlanacak?
15 Nisan 2020 - 12:44

 

Türkiye'de koronavirüsün ekonomik yansımasından en olumsuz şekilde etkilenen kesim dar gelirli aileler oldu. Temel gıda ihtiyaçlarını karşılayamaz duruma gelen bu vatandaşlara Aile, Çalışma ve Sosyal Yardımlaşma Bakanlığı el uzatmaya başladı. Yaklaşık 2,1 milyon aileye 1000 TL sosyal yardım dağıtan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu yardımların devamının geleceği müjdesini vermişti. Bugün Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal yardımlarda 2. faz ödemelerin başlayacağı müjdesini verdi.

Bakan Berat Albayrak'ın verdiği müjdenin ardından vatandaşlar 2. faz sosyal yardımdan yaralanıp yararlanmayacaklarını öğrenmek için her yolu denemeye başladılar. 2. faz sosyal yardımlar kimlere verilecek? Bu yardımlar devlet tarafından belirlenecek ihtiyaç sahibi ailelere direk evlerine götürülüp ıslak imza karşılığında teslim edilecek. 1. fazda sosyal yardım olarak 1000 TL alan vatandaşlar bu 2. faz sosyal yardımdan yararlanamayacaklar.2.FAZ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR

2. faz sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır? Yapılan son açıklamalara göre 2. faz sosyal yardım başvurusu yapılmayacak. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından tespit edilecek olan 2 milyon aileye 1000 TL sosyal yardım yapılacak. Bu sebeple herhangi bir başvuru veya başvuru formu doldurma işlemi gerçekleştirilmeyecek.

3. FAZ SOSYAL YARDIMLAR KİMLERE YAPILACAK

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın üçüncü sosyal yardım kampanyası da 3. faz olarak devreye girecek. Bu yardımlar için başvuru toplanacak. İşini kaybeden, sosyal yardım alamayan, çocuklarının beslenmesini sağlayamayan, kira ödeyemeyen,faturalarını aksatmak zorunda kalan, dükkanını kapatan çok sayıda vatandaş bu yardımlara başvuruda bulunacak. Başvuruların tamamı e-devlet üzerinden olacak. Yapılan başvurular neticesinde yaklaşık 2 milyon kişiye daha 1000 TL ödeme yapılacak.

Tumhaber.com

YORUMLAR

  • 0 Yorum