Ekonomi

100 milyon TL dağıtılacak! TC kimlik numarası üzerinden Kamu bankalarına başvuru yapın!

100 milyon TL dağıtılacak! TC kimlik numarası üzerinden Kamu bankalarına başvuru yapın! Kamu bankaları tarafından başlatılan yeni kredi kampanyasında kişilere 5000 TL ile 10 bin TL arasında acil ihtiyaçları olmaları durumunda ihtiyaç kredisi dağıtılacağı açıklandı. Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinde hesabı olan vatandaşlar, hafta sonu olsa bile internet bankacılığı uygulamaları üzerinden bu nakit kredi kampanyalarına, başvurularını gerçekleştirebilecekler. Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank, resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu duyurular sonrasında kredi kullanacak olan kişilere 3 ay ertelemeli olarak işlem yapacağını açıkladı.

Başvuru

Başvuru yapmak isteyen kişiler öncelikli olarak banka kredi politikalarına uygun olmaları durumunda ihtiyaç kredisi alabiliyorlar. Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank, yapmış oldukları kredi duyurusunda başvuru politikalarında belirledi. Kredi başvurusu yapacak olan vatandaşların emekli olmaları durumunda emekli maaşları bu bankalar üzerinden alınması gerekiyor. Kredi başvurusu yapacak olan kişilerin sigortalı olarak çalışıyor olması durumunda ise son işyerlerinde 6 aydır sigorta primleri yatıyor olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank üzerinden kredi şartlarına uygun olan tüm bireysel müşteriler kredi başvuruları için bankanın internet sitesine girerek buradaki kredi başvuru formu doldurmaları durumunda, sonucunu cep telefonlarına gelecek olan kısa mesaj ile birlikte, göreceklerdir.

Ziraat Bankası Vakıfbank, Halk Bank, yapmış olduğu bu kampanyada nakit ihtiyacı olan kişilere hemen aynı gün içinde işlem yapacak ve kredi kullandıracaktır. Banka şubeleri üzerinden kredi kullanacak olan kişiler, şubelere giderek hemen hızlı bir şekilde ihtiyaç kredisi alabilmektedirler. Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden kredi kullanmak isteyen vatandaşlar başvurularını gerçekleştirmek istiyorlarsa en yakın banka şubesi üzerinden de kredi kullanabilmektedirler.