İstanbul'da adeta uçan ev kiraları ve fiyatları yabancılara yaradı. İstanbul'da Araplar Antalya'da ev sahipleri Ruslar oldu! Miami'deki bahçeli evlerle Ümraniye'de güneş görmeyen iki artı bir ev fiyatları aynı!

Türkiye'de yabancıya konut satışları en son yüzde 82 artmıştı. Son yapılan uçan kira fiyatları ve satılık ev fiyatları maaşlı bir Türk insanın asla ev alamayacağını gözler önüne seriyor.

Özellikle İstanbul'da oturulmayacak güneş görmeyen evler dahi yüksek kiraları ile pes dedirtti.. Maaşlı bir Türk vatandaşını ev laması hayal ilke doğru düzgün bir evde oturması da imkansız bir hale geldi.

Artan planlanmayan nüfusu ile çirkin mimarisiyle yeni yapılan konutlar dahi güneş görmeyen kutu gibi evlerin kiraları ödenmeyecek şekilde arttı. 

Yapılan yatırımlara bakılınca İstanbul'da Araplar Antalya'da Ruslar neredeyse tüm konutları parselledi. Emlakçılara göre 10 yıl içinde Türk ev sahibi kalmayacak. 

3 sene önce 2019 yılında konut satışları yabancılara yüzde 82 artmıştı. Son bir yılda bu sayının katlandığı görüldü. Açıklamalara göre yabancılar en çok İstanbul'dan konut aldı. Özellikle Iraklı zenginler yatırımlarını İstanbul'a yaptı. Orta Doğulu zenginler Boğaz'ı kapattı. 

MİAMİ'DEKİ VİLLA İLE ÜMRANİYE'DE 2 ARTI BİR FİYAT AYNI!

Geçtiğimiz günlerde Kaan Sekban yaptığı paylaşımda Miami'deki bahçeli bir villa ile Ümraniye'de güneş görmez iki artı bir evin fiyatını karşılaştırmıştı.

Gözden kaçırmayın

Son Dakika: 4425 numarasına mesaj atanlara 30.000 40.000 50.000 TL Ödeme Verilecek! Son Dakika: 4425 numarasına mesaj atanlara 30.000 40.000 50.000 TL Ödeme Verilecek!

Sekban paylaşımına "İk dört fotoğraftaki ev Miami'de, şehrin gayet içinde, 170 m2, 3 odalı 3 banyolu, bahçeli, müstakil, fiyatı 400 bin USD, geçen yaz ki kurla 2.5 Mio Tl, güncel kurla 5.8 Mio Tl, son dört fotoğraftaki ev Ümraniye'de 2+1 daire, 110 m2, fiyatı 5.7 Mio TL.. Ümraniye is the new Miami" yazmıştı.

Bunlar Miami'deki evin fotoğrafları;

Ekran Alıntısı-18

sd-1

f-4

Bunlar da Ümraniye'deki evler;

g-2

h