Evde bakıma muhtaç kişilerin yakınlarına Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her ay düzenli olarak evde bakım aylığı veriliyor. Evde bakım maaşı, muhtaç vatandaşın ihtiyaçlarının asgari düzeyde karşılanması amacı ile ödeniyor. Evde bakım aylığı alabilmek için bazı Şartları yerine getirmek gerekiyor. Bu şartlar arasında en önemli olan ise gelir kriteri. Hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması halinde evde bakım aylığı bağlanıyor. Ocak ayında evde bakım maaşı zamlı olarak ödenecek. O nedenle vatandaşlar bu ay maaşlarını almak için daha heyecanlı.

Sabah saatlerinden itibaren arama motorunda da 10 Ocak 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi araştırılıyor. Peki Ocak ayı evde bakım maaşı yattı mı? 2022 Ocak ayı evde bakım parası ne zaman ödenecek? 2022 evde bakım maaşı ne kadar oldu?

10-ocak-2022-evde-bakim-maasi-yatan-iller-listesi-ocak-ayi-evde-bakim-maasi-yatti-mi-ne-zaman-y-2

10 OCAK 2022 EVDE BAKIM MAAŞI YATAN İLLER LİSTESİ

Evde bakım maaşı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden her ay düzenli olarak yatırılıyor. 10 Ocak 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi henüz açıklanmadı. Çünkü evde bakım maaşı ödemeleri bakanlık tarafından her ayın 15'i ile 30’u arasında yapılıyor. Ödemeler Her gün farklı illerde yapılırken bakanlık ödeme yapılan illerin listesini günlük olarak yayınlıyor.

2022 EVDE BAKIM MAAŞI NE KADAR OLDU?

Diğer yandan binlerce vatandaşın faydalandığı evde bakım maaşı 2021 yılı enflasyon rakamlarının belli olması ile beraber zamlandı. Geçtiğimiz yıl 1797,95 TL olan evde bakım maaşı 2022 yılında aylık 2292,02 TL olarak ödenecek. Evde bakım maaşı alan vatandaşlar ocak ayından itibaren maaşlarını zamlı olarak almaya başlayacak.