Ekonomi

10 milyon Emekli bekledi, sonunda oldu! Ek ödemeler hesaplara yattı!

10 milyonun üzerinde emekli beklediği ek ödemeleriyle ilgili Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden yapılan duyuru sonrasında nakit ihtiyacı olması durumunda artık ek ödeme alabileceği haberi geldi. Emekli maaşınızı Ziraat Bankası Vakıfbank Halkbank üzerinden alan kişiler ile birlikte PTT üzerinden alan vatandaşlara acil ihtiyacı olmaları durumunda emekli maaş hesapları üzerinden ek ödemeler verileceği duyuruldu.

Bankaların, belirledikleri kredi şartlarına uygun olan tüm vatandaşların başvuru şartlarına uygun olmaları durumunda acil ihtiyaç kredisi kampanyasına katılarak, 50000 TL’ye kadar ek ödemelerden faydalanabilecekler ve onaylanan bu krediler, hemen aynı gün içinde hesaplara yatırılarak kullandırılmaktadır.

Başvuru

Emekli maaş hesabınız üzerinden başvurunuzu gerçekleştirmeniz durumunda önceliğiniz kamu bankalar ise Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank üzerinden işlemlerinizi banka şubelerinden ve bankaların internet siteleri üzerinden yapabilirsiniz.

Emekli maaş hesabınız üzerinden ihtiyaç kredisi kullanacak olan vatandaşlar PTT üzerinden emekli maaş alması durumunda ise başvurularını, PTT’ye gitmeden cep telefonları üzerinden SMS ile de yapabilmektedir.

Cep telefonunuz üzerinden başvurunuzu gerçekleştirmek istiyorsanız, PTT, yazın boşluk bırakın kendi kimlik numaranızı yazarak bankaya kayıtlı olan cep telefonu üzerinden bu mesajı atmanız ile birlikte hemen ihtiyaç kredisi kampanyasına katılmış olacaksınız. Cep telefonunuz üzerinden yapılacak olan başvurular sonrasında kredi ödemelerini gerçekleştirecek olan kişilere Ziraat Bankası Vakıfbank ve Halkbank, hemen aynı gün içinde destek ödemesi vermektedir. Ptt üzerinden de kredi onayı alan kişiler, ağacın ihtiyaç kredisi kampanyasına katılmak için SMS atmak istiyorlarsa, 30 50 numarasına mesaj göndermesi gerekiyor.