10 Liralık Yeni Banknotlar Mayıs Ayında Tedavüle Girecek

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan duyuruda, 10 liralık yeni banknotların üzerlerindeki imzalardaki değişiklikle birlikte Mayıs ayında tedavüle gireceği bilgisine ulaşıldı.

10 Liralık Yeni Banknotlar Mayıs Ayında Tedavüle Girecek
29 Nisan 2020 - 23:10

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, yeni 10 liralık banknotların Mayıs ayında tedavüle gireceği öğrenildi.


Yeni 10 TL'lik banknotların E9 Emisyon Grubu 1. ve 2., 3. tertip 10 liralık banknotlara oranla 4.tertip 10 liralık banknotlar üzerindeki imzaların Merkez Bankası Başkanı Murat Uysal ve Başkan Yardımcısı Dr. Emrah Şener'e ait olacak gibi tekrar düzenlendiği kaydedildi.


Bahsi geçen banknotların, üzerinde bulunan imzalar haricinde de ön ile arka yüzlerindeki kompozisyonlar ve genel nitelikleriyle görünümleri açısından 1.,2.,3. tertipleriyle tamamıyla aynı olacağı vurgulandı. Yapılan duyuruda, 4. tertip 100 liralık banknotların ise düzenlemelerine dair detayların daha sonra duyuruları yapılacağı ifade edildi.


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın yaptığı duyuru ve düzenlemelere yönelik basılacak olan 10 TL'lik banknotlar, Mayıs ayından itibaren tedavülde olacak.YORUMLAR

  • 0 Yorum