1 Ocak 2022 yeni yılın ilk günü resmi tatil olarak kabul ediliyor. Bu nedenle de birçok resmi kurum çalışmayacak. Ancak cumartesi günü eczanede, kargoda ve PTT'de işi olan vatandaşlar bugün eczaneler açık mı, bugün kargolar çalışıyor mu ve PTT açık mı gibi soruların yanıtını araştırıyor. 2022 yılının ilk günü tüm dünyada resmi tatil olarak kabul ediliyor. Ancak tatil kararı özel sektörde farklılık gösterebiliyor. Peki 1 Ocak 2022 PTT açık mı? 1 Ocak 2022 Kargolar açık mı, eczaneler çalışıyor mu?

1 OCAK 2022 BUGÜN ECZANELER AÇIK MI?

1 Ocak 2022 resmi tatil olarak kabul edildiği için bugün eczaneler nöbetçi eczane olarak çalışacak. Yani 1 Ocak 2022 cumartesi günü eczaneler kapalı olacak. Her ilde belirlenen nöbetçi eczaneler vatandaşlara hizmet vermeye devam edecek.

PTT VE KARGOLAR 1 OCAK 2022 GÜNÜ AÇIK MI?

1 Ocak 2022 günü PTT şubeleri kapalı olacak. PTT resmi kurum olduğu için Resmi tatil günlerinde faaliyet göstermiyor. Kargo firmaları ise bazı özel durumlarda resmi tatillerde çalışabiliyor. Şu an için hangi kargoların bugün faaliyet gösterdiği bilinmiyor ancak paket beklediğiniz kargo şubelerini arayarak çalışıp çalışmadıkları öğrenebilirsiniz.