Ekonomi

0.78 faiz oranlı ihtiyaç ve konut kredisi var mı? TEB, İNG, Ziraat, Halkbankası ve Vakıfbank'ta en düşük faiz oranı ne oldu?

Vatandaşlar bankalardan 0.78 faiz oranı açıklaması bekliyor. Bununla birlikte bankalar faiz indirimlerine devam ediyor. İlk olarak Ziraat Bankası ve Halkbank, anlaşmalı konutlar için 0.79 faiz oranıyla konut kredisi vermeye devam ederken Vakıfbank da 0.78 faiz oranıyla konut kredisi sunmaya devam ediyor. 

Yeni kampanyalarla sık sık gündeme gelen kamu bankalarının yanı sıra özel bankalarda da düşük faizli konut ve ihtiyaç kredisi alınabiliyor. Ayrıca İş Bankası da son yaptığı açıklama ile beraber konut kredisinde güncelleme yaptığını kamuoyuna duyurdu. 

2020 En Düşük Konut Kredisi Hangi Bankada? 

2020 Ocak itibariyle en düşük konut kredisini Ziraat Bankası sunuyor. Sosyal konut projesi kapsamında ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara yüzde 0.49 faiz oranıyla kredi sunan Ziraat, 240 ay vade imkanı da sağlayacak. 

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank’ta yeni konut alımları için yüzde 0.79 faiz oranı sunulmaya devam ediliyor. Düşük faizden yararlanmak için satın alınacak konutun ‘sıfır’ olması şart. 

Vakıfbank konut kredisi faiz oranı anlaşmalı bankalar için yüzde 0.79 olarak sunulurken vade gün sayısı da 180 ay olarak belirlendi. 

İNG Bank’ta konut kredisi ise 0.98 faiz oranıyla sunuluyor. 

İş Bankası Konut Kredisi Faiz Oranı  

Anlaşmalı konut kredisi kampanyası ile düşük faizli konut kredisi sunan İş Bankasında faiz oranları 0.78 olarak güncellendi. Ayrıca 600 bin TL’ye kadar kredi kullandıran bankanın 120 ay vadeye kadar taksitlendirme seçeneği bulunuyor. 

TEB Düşük Faizli Kredi 

Borcunu tek bir bankada toplamak isteyen vatandaşlara 0.98 faiz oranıyla kredi sunan TEB, ihtiyaç kredisinde kredi skorunun yüksek olması şartını getirmiş durumda. Yani kredi notu yüksek olan vatandaşlar TEB üzerinden düşük faizli ihtiyaç kredisi alabilecek. 

16 Ocak İtibariyle Bankaların Konut Kredisi Faiz Oranları 

  

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı